Slide #DIGITALIZE

ZASTOSOWANIE

Opracowywanie nowych projektów produktów, wykonywanie pomiarów obiektów o złożonej geometrii lub odtwarzanie dokumentacji technicznej, która zaginęła, lub nie jest dostępna to zadania, do których idealnie sprawdzi się technologia skanowania 3D.

Przy pomocy naszego sprzętu, możliwe jest skanowanie obiektów od małej części mechanicznej po całe pojazdy lub maszyny, z wysoką dokładnością. Efektem naszej pracy jest model 3D na podstawie którego możliwe jest odtworzenie dokumentacji technicznej produktu i wdrożenie go ponownie do produkcji lub modyfikacja produktu w środowisku CAD.


Dzięki zastosowaniu technologii skanowania 3D oraz połączeniu jej z fotografią możemy zaproponować Państwu rozwiązania skracające czas przygotowania projektu zarówno z branży reklamowej, filmowej, gier komputerowych czy wirtualnej rzeczywistości.

Nasze wygenerowane po skanowaniu modele 3D umożliwiają dokładne odwzorowanie tekstur, różnorodnych, często skomplikowanych kształtów, a nawet ludzi. Są one następnie doskonałą bazą, by dalej modyfikować je w specjalnym oprogramowaniu i tworzyć animacje na potrzeby reklamy, gry komputerowej, czy też filmu bogatego w efekty specjalne.


Nowoczesna technologia skanowania 3D od kilku lat zyskuje rosnącą popularność w medycynie. Dzięki naszym skanerom 3D oraz komorze fotogrametrycznej możemy zaproponować Państwu pomoc przykładowo w dziedzinach takich jak ortopedia i protetyka, dermatologia, ergonomia i personalizacja czy dietetyka.

Digitalizacja jest bezinwazyjna i bezdotykowa. Pomiary wykonujemy szybko i dokładnie, a zastosowana w skanerach 3D technologia jest bezpieczna dla pacjenta. W naszej komorze fotogrametrycznej pomiary sylwetki człowieka wykonujemy w ułamku sekundy, a wynik gotowy jest już po kilku minutach.


Digitalizacja w muzealnictwie i architekturze to nie tylko skanowanie 2D dokumentów, ksiąg i fotografia. To także przenoszenie do świata cyfrowego obiektów trójwymiarowych. Dzięki skanowaniu 3D możemy pomóc Państwu w tworzeniu galerii online, wirtualnego muzeum, zapisaniu modelu 3D w celach archiwistycznych czy stworzeniu kopii eksponatu metodą druku 3D dostępnej, np. dla osób niewidomych.

Nasze pomiary wykonywane są całkowicie bezpieczną, bezdotykową i nieniszczącą metodą światła strukturalnego lub fotogrametrii. Nasze dane zapisujemy zgodnie z wymaganiami dotyczącymi kopii wzorcowych Katalogu Dobrych Praktyk Digitalizacji obiektów muzealnych, a z naszymi skanerami jesteśmy w stanie dotrzeć w praktycznie każde miejsce na świecie.


NASZE TECHNOLOGIE

FOTOGRAMETRIA

Fotogrametria jest techniką polegającą na fotografowaniu mierzonego obiektu z każdej strony i budowaniu modelu 3D za pomocą odpowiedniego oprogramowania, które znajduje punkty charakterystyczne i wyznacza ich współrzędne xyz na podstawie wykonanych zdjęć.
Fotogrametria pozwala szybko przenieść do cyfrowej postaci kształt obiektu dowolnej wielkości, a największą jej zaletą jest możliwość pozyskania doskonałej jakości tekstury.
Nasza komora to urządzenie, dzięki któremu przeniesiesz się do świata 3D w ułamku sekundy. 64 aparaty wykonujące jednocześnie zdjęcia pozwalają na stworzenie modelu 3D o wysokiej dokładności i doskonałym kolorze. Wykonany w ten sposób model 3D możesz wykorzystać do stworzenia animacji, własnego awatara w grze komputerowej, lub modelu do druku 3D.

Najważniejsze cechy:
• Pomiar w ułamku sekundy
• Doskonała jakość kolorów
• Skanowanie ludzi w dowolnym kostiumie

SKANERY ŚWIATŁA STRUKTURALNEGO

Do skanowania 3D obiektów, gdzie wymagana jest wysoka dokładność, używamy wszechstronnych i profesjonalnych skanerów 3D światła strukturalnego Artec Eva i Artec Space Spider. Ich dokładność sięga 0,05 mm. To skanery ręczne, które możemy zabrać wszędzie, więc ich mobilność pozwala na pracę w całej Polsce i poza granicami kraju, a także na skanowanie trudno dostępnych miejsc i obiektów o skomplikowanej budowie i różnych rozmiarach. Od monet, medali po samochody, czołgi i jachty.

Najważniejsze cechy:
• Bardzo wysoka dokładność pomiaru
• Skanowanie skomplikowanych kształtów
• Bezpieczne światło LED
• Szybki pomiar
• Mobilne rozwiązanie

SKANERY LASEROWE DALEKIEGO ZASIĘGU

Oferujemy skanowanie laserowe dużych obiektów. Wykorzystujemy skanery geodezyjne, które dysponują zasięgiem ponad 100 metrów i mierzą z dokładnością do 1 mm. Takie pomiary pozwalają wykonać dokładne modele takich obiektów jak budynki, pomieszczenia, samoloty, czy statki. Z pomiarów 3D dużych obiektów korzysta nie tylko branża geodezyjna, ale także gamingowa, przemysłowa i ochrony dziedzictwa.

Najważniejsze cechy:
• Wysoka dokładność pomiaru
• Skanowanie bardzo dużych obiektów
• Szybki pomiar
• Bezprzewodowe rozwiązanie